Menu

Biografia

Krótka informacja o mnie

Dr Eugeniusz Siwik jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku. Ukończył również studia w Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie.

 

Jest specjalistą II stopnia ginekologii i położnictwa. Był asystentem wybitnego naukowca prof. Stefana Soszki, następnie prof. H. Gadomskiej, prof. T. Koszarowskiego. Równocześnie pracował w Towarzystwie Rozwoju Rodziny razem z prof. Z. Lwem-Starowiczem.

 

W 1990 roku stworzył systemu porodów naturalnych w Polsce. System odniósł spektakularny sukces - śmiertelność okołoporodowa noworodków zmniejszyła się z 25 do 7,5‰ w 2002 r. W pierwszym roku porody naturalne były przeprowadzane w domu, następnie w prywatnej klinice.

 

To również początek ogólnopolskiej akcji „Rodzić po ludzku”. Nic by się nie wydarzyło bez obecności Gwiazdy Położnych, Żanet Kalyty.

 

Dr Eugeniusz Siwik jest założycielem Izby Gospodarczej Medycyna Polska.

 

Zajmuje się też propagowaniem sztuki zdrowia i długowieczności. Obecne hobby to studia nad inteligencją emocjonalną i duchową. Wegetarianin od urodzenia, duchowo czuje się związany z Indiami.

 

Obecnie uczestniczy w przygotowaniach do stworzenia Europejskiego Centrum Planowania Rodziny pod egidą Fundacji Polskiej Akademii Zdrowia.

 

W 2014 roku założył G-Punkt System - grupę ośrodków wykonujących zabieg powiększenia punktu G, zwiększającego satysfakcję z życia seksualnego.

W mediach

Wywiad Miasto Kobiet (TVN)

Wywiad w NTV1

Wywiad w Dzień Dobry TVN